cs

Čo je cesta Troch pokladov?

  Tri poklady - Shen, Čchi a Ťing

Pochopenie vzájomných vzťahov medzi Vedomím, Esenciou a Čchi, teda medzi srdcom, ľadvinami, žalúdkom, slezinou, pľúcami a ďalšími telesnými orgánmi teória piatich prvkov nám ukáže cestu k pôvodnej rovnováhe. Cestu k zdraviu

Tieto Tri poklady (vedomie, čchi, esencia) predstavujú tri rôzne stavy kondenzácie čchi. Esencia je najhustejšia, čchi najvzácnejšia a vedomie najjemnejšie a najmenej hmotnou substanciou stále tej istej čchi.

Esencia je základ tela a koreňom vedomia, pokiaľ sú teda esencia a čchi silné, vedomie bude šťastné a vyvážené. Pokiaľ však bude esencia a čchi vyčerpaná, myseľ bude trpieť depresiami, úzkosťami a nešťastím.

Stav vedomia ale naopak zase ovplyvňuje kvalitu esencie a čchi. Emočný stres, pocity nešťastia, depresie, úzkosti narušujú normálne fungovanie čchi, ktorá bude emóciami ako prvá ovplyvnená a čchi bude následne oslabovať esenciu.

Myseľ Shen a Vedomie sú to isté, sídlia v srdci a ide o tú najjemnejšiu a najmenej materiálnu čchi v tele. O odraz absolutného ducha Shen v nás.

Postnatálna esencia je produkovaná pľúcami, žalúdkom a slezinou. To sú tiež orgány, kde sa tvorí čchi.

Esencia je základ tela a koreňom vedomia, ktoré sídli v ľadvinách. Platí, že život prichádza skrz esenciu, ktorá je biologickým základom vedomia. Pokiaľ sa spojí esencia otca a matky, je vytvorená myseľ novej bytosti.

Zdravie je rovnováha medzi Troma pokladmi

Pochopenie vzájomných vzťahov medzi Vedomím, Esenciou a Čchi, teda medzi srdcom, ľadvinami, žalúdkom, slezinou, pľúcami a ďalšími telesnými orgánmi teória piatich prvkov nám ukáže cestu k pôvodnej rovnováhe. Cestu k zdraviu